В поточному сезоні частка причорноморських країн у світовій торгівлі зерном зменшиться

0
272

Експорт зерна з причорноморських країн – Росії, України і Казахстану – після п’яти сезонів зростання в 2018/19-му маркетинговому році зменшиться і складе 96,1 млн т проти 106,7 млн ​​т в минулому, підрахував Інститут кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР).

Їх частка в світовій торгівлі зерном скоротиться з 14% до 13%, а по пшениці – з 37% до 33%. Зниження відбудеться переважно за рахунок Росії. Про це розповів гендиректор ІКАР Дмитро Рилько в ході конференції «Актуальні питання експорту зерна», організованою Національною асоціацією експортерів сільгосппродукції.

Як говориться в листопадовому огляді Іноземної сільськогосподарської служби Мінсільгоспу США (FAS USDA), світова торгівля пшеницею, рисом і кормовим зерном в 2018/19 складе 425 млн т, збільшившись в порівнянні з минулим сезоном на 5 млн т. У той же час прогноз світового експорту пшениці знижений в порівнянні з жовтневим прогнозом і зараз становить 179 млн т, в той час як в минулому сезоні він дорівнював 182,5 млн т. «Світова торгівля трохи зменшиться в зв’язку зі скороченням попиту з боку Бангладеш, Китаю, Індонезії, Таїланду і В’єтнаму . Також скоротиться експорт з Австралії, де триває посуха», – коментують американські аналітики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я