На минулому тижні українська пшениця нового врожаю продовжувала дорожчати на експортному напрямку. Примітно, що підвищувальний тренд переважає в даному секторі з середини травня, при цьому на минулому тижні зростання цін стало більш активним.
«Рік складний і цікавий у всіх аспектах, і період міжсезоння не став винятком. Так, замість очікуваного сезонного зниження цін на пшеницю врожаю-2020 ми спостерігаємо підвищення. Ключову підтримку цінам надають побоювання щодо стану посівів даної культури в Причорноморському регіоні і ряді країн-експортерів (в т.ч. в США і країнах ЄС) через несприятливі погодні умови і пов’язаної з цим деякої невизначеності щодо прогнозу виробництва пшениці. Також фактором підтримки цін виступає можливе зниження якості української пшениці як на тлі погодного чинника, так і з огляду на недостатньо активне застосування ЗЗР і добрив (в т.ч. за рахунок складної економічної ситуації як в країні в цілому, так і в фермерських господарствах зокрема). З огляду на очікуване збільшення частки фуражної зернової в валовому зборі пшениці в ц.р. ціни на неї підвищуються менш активно, при цьому приріст цін в чорноморських портах перевищує аналогічний показник на малій воді», – прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.
Станом на 5 червня пропозиції пшениці з протеїном 11,5% врожаю-2020 з поставкою з глибоководних портів в кінці липня – серпні в основному надходять за цінами в межах 198-202 USD/т FOB, а з відвантаженням через малі порти – 188- 191 USD / т FOB, що в середньому на 11 і 6 USD / т відповідно для глибокої і малої води перевищує показники середини травня.
Ціни пропозиції на фуражну зернову підвищуються менш активно і на звітну дату становлять 189-193 і 176-180 USD / т FOB з відвантаженням через чорноморські та азовські порти, що відповідно на 8-10 і 4-5 USD / т вище показників в середині травня.